ZAUJALO NÁS

*

MV SR: Vlani požiadalo o udelenie azylu 491 osôb, z toho bolo 58 detí Minulý rok požiadalo o udelenie azylu 491 osôb, z toho 430 mužov a 61 žien. Najčastejšími krajinami pôvodu žiadateľov boli Somálsko (78), Afganistan (75), Gruzínsko (62), Moldavsko (41). Z celkového počtu 491 žiadateľov o azyl bolo 58 detí vo veku od 0 - 17 rokov. Agentúru SITA informovalo ministerstvo vnútra.

*

Tri nevšedné slovenské ľúbostné príbehy Beloška a černoch ruka v ruke prechádzajúci sa bratislavskými ulicami? Židovka a moslim, ktorí si plánujú spoločný život? Slovenka a Somálčan, ktorí spolu hovoria po anglicky? Ak vám v hlave bliká výstražná kontrolka, tak ju vypnite. Láska bez predsudkov existuje.

*

Utečenci - hrozba Európe? Svet dlhodobo zápasí s problémom ilegálnej migrácie. V súvislosti s tohtoročným revolučným dianím v arabských krajinách, ako aj so začiatkom vojenského konfliktu v Líbyi, došlo k rapídnemu zvýšeniu prívalu utečencov zo severu Afriky do Európy - predovšetkým do Talianska a na Maltu. Kritická je situácia aj v Somálsku, kde okrem viac ako dvadsať rokov trvajúceho konfliktu sužuje obyvateľstvo aj katastrofálne sucho, najhoršie za uplynulých 60 rokov. Mnohí utečenci, predovšetkým najslabší z nich - deti - často neprežijú ani cestu k humanitárnej pomoci v táboroch v susedných krajinách. Problematika, týkajúca sa čoraz vo väčšej miere aj Európskej únie a v rámci nej i Slovenska, je aj predmetom témy TASR.

*

Pozrite si 1 život: 1 príbeh Čo pre vás znamená "domov"? Čo znamená byť utečencom? Utečenci a vysídlení ľudia rozprávajú svoje príbehy.

*

Fotogaléria: Život žiadateľa o azyl Život žiadateľa o azyl sa podobá životu v čakárni – preplnená miestnosť, nuda a problém dohovoriť sa. Pozrite si fotografie, kde jeden obrázok povie viac ako tisíc slov.

© 2010 - 2015 Slovenská humanitná rada. All Rights Reserved. Co-Financed by the European Union.